آموزش کارکنان         .

همه ما با آموزش و مقوله آموزش کاکنان خود در گیر هستیم. آموزش کارکنان به عنوان ابزاری قدرتمند در ایجاد انگیزه و اشتیاق در آنان شناخته شده است. برگذاری دوره آموزشی می تواند از یک جلسه نیم ساعته تا چندین جلسه دو ساعته طراحی و پیاده سازی شود. اما همیشه اولین قدم سخت ترین قدم است.

شخصا دوره های تخصصی زیادی را گذرانده ام. از دوره های حضوری در موسسات معتبر تا دوره های مجازی آنلاین که به تازگی برروی گوشی های موبایل در دسترس قرار دارد. این دوره ها در اتقاء توانایی های اجرایی برای من بسیار موثر بودند. اما در همه این سال ها ترقیب کارمندانم به استفاده از این دوره ها همیشه امکان پذیر نبود. حتی اگر موفق به فرستاندن آنها به دوره می شدم، تاثیر دوره را برروی دانسته های آنها بطور کامل نمی دیدم.

از چند سال قبل شروع به جای اسرار به رفتن دوره، تلاش کرده ام آنها را در محیط کار ترقیب به تلاش بیشتر به آموختن کنم. از آنجایی که توانایی های خودم بالا تر رفته بود، دیگر نگران اشتباهات کارمندان خود نبودم. از این رو تلاش خود را برروی روش استاد/شاگردی گذاشتم. هرچه را که خودم یاد می گرفتم با همکارانم در میان می گذاشتم و آنها را درگیر کارهای جدید می گردم. همچنین در هنگام انجام کار ها، همکاران را در کنار خود درگیر کار می کردم.

روش استاد/شاگردی برای کارمندان فعالی که علاقه به یادگیری دارند خوب است. اما سعی و خطای زیادی دارد و انرژی زیادی از استاد می گیرد. توان زیادی می گیرد و وقت زیادی تلف می کند. اگر کارمندان شما مشتاق یادگیری باشند، استاد/شاگردی می تواند شما را به سرعت به نتیجه دلخواه برساند. اما اگر کارکنان شما پیگیر آموزش نیستند، استاد/شاگردی از شما انرژی زیادی خوهد گرفت.

روشی که در دوره رایگان “چگونه به کارمندان خود آموزش بدهیم” به آن پرداخته شده است، برگذاری دوره های کلاسه بندی شده است. مطالبی را که شما می خواهید به کارمندان خود آموزش بدهید بصورت دسته بندی شده و تمرین شده آماده می کنید. سپس با برگذاری یک یا چند کلاس متوالی، این مطالب را به کارمندان خود منتقل می کنید.

 دوره “چگونه به کارمندان خود آموزش بدهیم” مزایای زیر را برای شما به ارمغان خواهد آورد

عدم اتلاف وقت کارمندان

یادگیری آنچه کارمند به آن نیاز دارد

ایجاد همدلی کارمند و مدیر

ایجاد اعتماد بیشتر کارمند به مدیر

0 0 رای ها
امتیاز دهی به نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها