چگونه استخدام شویم.       وقتی شما به دنبال پیدا کردن شغل جدیدی هستید و یا در حال تغییر شغل خود هستید، باید هدف خود را مشخص کنید. برای انتخاب خود وقت بگذارید و از استخدام در شغل مناسب لذت ببرید. اما قبل از هر چیز باید بدانیم که چگونه استخدام شویم.

 

استخدام شما در یک شرکت یا سازمان اولین قدم در پیشرفت شما است. ممکن است شما در سایت های کاریابی پروفایل تشکیل داده باشید و یکی از شرکت ها به توانایی شما نیاز داشته باشد. همچنین ممکن است از طریق روزنامه و یا آشنایان خود، شرکتی را پیدا کنید که در حال استخدام نفراتی با توانایی های شما باشد. توانایی های شما برای خودتان روشن و مسلم است. اما چقدر از توانایی خود را می توانید به کارفرمای جدید خود نشان دهید.

برای آنکه بدانیم چگونه استخدام شویم باید به اصول اولیه ارتباطات مسلط باشیم. شرکت ها علاوه بر تخصص افراد، به کسانی نیاز دارند که توانایی های ارتباطی خوبی داشته باشند.

قبل از جلسه استخدام

شما باید اطلاعات کافی از شرکت یا سازمانی که می خواهید در آن استخدام شوید داشته باشید. اکثر شرکت ها وب سایت دارند. ممکن است به روز رسانی نشده باشد. هر آنچه در آن وجود دارد را مطالعه کنید. همیشه مطالب ارزشمندی در آن یافت می شود.

برای مثال اگر شرکت مورد نظر یک شرکت نفتی است، به دنبال مبلغ قرارداد ها، حجم کارهای انجام داده شده و در حال انجام باشید. اگر در یک بیمارستان استخدام می شوید، از تمامی خدمات پزشکی قابل انجام در آن بیمارستان اطلاعاتی کسب کنید. اگر در حال استخدام در یک شرکت توریستی هستید، از کشورهای هدفی که با آنها کار می کنند مطلع باشد.

 

یکی از پارامتر های مورد نظر در استخدام کارمند جدید، میزان علاقه وی به شغل و شرکت جدید خود است. اکثر مدیران شرکت ها، ترجیح می دهند کسانی را استخدام کنند که خواهان کار در این مجموعه هستند. کسی که فقط به خاطر حقوق و مزایای بیشتر شغل خود را عوض می کند، قابل اعتماد نبوده و ممکن است در اوج کار، به دلیل پیدا کردن کار بهتری از شرکت استعفا بدهد.

 

روز جلسه استخدام

شب قبل از مصاحبه استخدامی حتما خواب خوبی داشته باشید. کم خوابی برروی حافظه شما تاثیر بدی می گذارد. شما در جلسه مصاحبه باید حضور ذهن کاملی داشته باشید. ممکن است از شما سوالات ضد و نقیض پرسیده شود و یا با سوال در سوال پرسیدن شما را قافلگیر کنند.

لطفا مقاله استخدام کارمند جدید به روش شخصیت شناسی را نیز مطالعه فرمایید

لازم است لباس مناسبی بپوشید. بدون شک شما لباس مناسبی را انتخاب خواهید نمود. توجه به نکات زیر به موفقیت شما کمک خواهد نمود.

در تحقیقات خود به عکس های پرسنل سازمان دقت کنید. برای مثال اگر در تمامی عکس های وب سایت شرکت مربوطه، همه کت و شلوار پوشیده اند، شما نیز تیپ رسمی بپوشید. اگر خانمها در عکس ها مقنعه پوشیده اند، شما نیز مغنعه بپوشید. در جلسه استخدامی نباید تفاوت چشمگیری با افراد آن شرکت داشته باشید.

لباسی انتخاب کنید که در صورت گرم بودن محیط جلسه، به راحتی قابل در آوردن باشد. در برخی از شرکت ها و سازمان ها هوای داخل ساختمان به شدت گرم است. کارکنان آنها این را می دانند و لباس مناسب می پوشند و مشکلی ندارند. اما شما نمی توانید پیش بینی کنید شرایط چگونه خواهد بود. بدون شک، عرق کردن در جلسه استخدامی وجهه خوبی نخواهد داشت و ممکن است سوء تعبیر شود.

در جسله استخدامی خود به همه چیز دقت کنید. ممکن است با یک برنامه مشخص، در حال سنجش توانایی های ارتباطی شما باشند. مثلا جلسه را از رسمیت خارج کنند، چند نفر از جلسه بیرون بروند و در همان زمان دو نفر در مورد یک موضوع کاری صحبت کنند. ممکن است این کار برای اندازه گیری توجه شما به موضوعات اطراف خود باشد.

لطفا اشتباهات رایج را انجام ندهید

تمرین کنید که در روز جلسه استخدامی، شبکه های اجتماعی خود را چک نکنید. هیچ سازمانی از کارمندانی که همیشه سرشان در گوشی خود شان است خوشش نمی آید.

با موضوعات زبان بدن آشنا شوید. زبان بدن شما می تواند شخصیت شما را نشان دهد. در این خصوص خانم “امی کادی” تحقیقات جامعی انجام داده است. شما می توانید سخنرانی وی را با عنوان “زبان بدن شما هویت شما را شکل می دهد” را در همین وب سایت ببینید.

چگونه استخدام شویم

به خودتان اعتماد داشته باشید. شما فرد ارزشمندی هستید. قبل از حضور در جلسه استخدامی، به خودتان بگویید: “من خودم را دوست دارم”.

0 0 رای ها
امتیاز دهی به نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها