دوره MBA دانشگاه شهید بهشتی عالی است

MBA شهید بهشتی ۲

دوره MBA دانشگاه شهید بهشتی با هدف آموزش مفاهیم و پایه های اصلی مدیریت به صورت جامع و فشرده طراحی شده است. رویکرد اساتید دوره،  افزایش درآمد کسب و کار شما است.

مخاطبان MBA چه کسانی هستند؟

مخاطبان این دوره مدیران، کارآفرینان و کسانی هستند که “حرفه مدیریت” را انتخاب کرده اند و یا می خواهند در آینده کارآفرینی کنند و کست و کار شخصی خود را راه اندازی نمایند. طیف شرکت کنندگان در دوره های دانشگاه شهید بهشتی، سبد گسترده ای از صنایع و سطوح مدیریتی را شامل می شود.

تفاوت دوره MBA یک ساله و تمام وقت:

در دوره MBA یکساله عمدتا افرادی شرکت می کنند که تجربه کاری دارند. طراحی دوره به گونه ای است که فرد در مدت دوره بتواند به کسب و کار خود برسد. در کلاس های MBA یکساله دروس از سوی استاد ارائه می شوند و با مطالعه دانش پذیران، یادگیری کامل می شود.

دوره پایه

دوره پایه شامل هشت درس بوده و در چهار ترم سه ماهه ارائه می شود. درسهای این دوره شامل

درسهای عمومی:

  • مبانی تئوری های مدیریت و سازمان
  • اصول حسابداری و مالی برای مدیران
  • اقتصاد و مدیریت مالی
  • رفتار سازمانی
  • مدیریت منابع انسانی
  • مدیریت بازاریابی
  • مدیریت استراتژیک
  • مدیریت عملیات/خدمات

 

درس تخصصی ( یک درس بصورت انتخابی)

اصول و فنون مذاکره

مبانی کارآفرینی

سیستم های اطلاعات مدیریت

 

دوره تخصصی و گرایش

این دوره پس از دوره پایه و در صورت تمایل دانش پذیران ادامه داده می شود.

 

آیا دوره MBA یکساله برای من مناسب است؟

دانشگاه شهید بهشتی تنوع شرکت کنندگان پیشین دوره MBA خود را بصورت گرافیکی به نمایش گذاشته است. همانگونه که در نمودار زیر ملاحظه می نمایید، طیف وسیعی افراد، از صنایع و مشاغل مختلف در این دوره شرکت نموده اند.

دوره MBA دانشگاه شهید بهشتی

 

هدف من، آرش همایونفر، از شرکت در دوره MBA چه بوده؟

بعد از اتمام دانشگاه و شروع به کار در شرکت های مختلف، همواره برای ارتقاء سطح دانش و توانایی های خودم تلاش کردم. در این سالها دوره های مختلفی شرکت کردم. همه این دوره ها یک وجه مشترک داشتند. همه دوره ها فنی بودند.

به عنوان یک مهندس الکترونیک که در دانشگاه شیراز و در دهه هفتاد تحصیل کرده ام، در همه این سالها علاوه بر کار در زمینه های طراحی سیستم های الکترونیکی، سالها در زمینه شبکه های کامپیوتری و همچنین سیستم های اطلاعاتی مبتنی بر کامپوتر فعالیت داشتم. احتمالا شما هم متوجه شده اید که آدمی با علاقه کارهای فنی، باید به دوره های فنی علاقمند باشد.

در همه این سالها، هر وقت به ارتقاء دانش خودم فکر می کردم، بطور ناخود آگاه به سمت یکی از دوره های آموزشی در زمینه های فنی کشیده می شدم. دوره های زیادی مانند برنامه ریزی و نگهداری تجهیزات شبکه سیسکو، شبکه های کامپیوتری و سروری مایکروسافت، شبکه های مبتنی بر میکروتیک، سرور های پیشرفته اچ پی، امنیت حرفه ای شبکه های کامپیوتری و بسیاری دوره های دیگر را در این سالها گذراندم.

اما در سالهای اخیر سوال جدیدی در ذهن من ایجاد شد. آیا من توانایی مدیریت یک کسب و کار سود ده را دارم؟ البته در سالهای کاری در شرکت های زیادی کار کرده بودم. در سال های ۸۱ تا ۸۳ با یکی از دوستانم شرکت مهندسی کاشف رایانه شمال را راه اندازی کرده بودیم. اما در آن سالها تجربه کافی برای سود آور شدن آن شرکت را نداشتیم. به همین دلیل شرکت را جمع کردیم و مجددا به کارمندی روی آوردیم.

پس از آن در شرکت های تکنیکان و پتروپارس که هر دوی آنها ساختار پروژه محور داشتند کار کردم. حضور در پروژه های فازهای ۶و۷و۸ پارس جنوبی در عسلویه و حضور کامل در پروژه فاز ۱۹ پارس جنوبی در منطقه کنگان ( ۶۰ کیلومتری عسلویه) تجارب کاری خوبی برای من بود. اما در هیچکدام از این پروژه ها توانایی مدیریت سود آور کسب و کار را بدست نیاوردم.

از آنجایی که به دنبال مدیریت سود آور کسب و کار بودم این موضوع را با کسانی که دوره های مختلف دانشگاهی و MBA شرکت کرده بودند در میان گذاشتم. در مجموع به این نتیجه رسیدم که برای علم آموزی باید یک دوره MBA شرکت نمود.

دوره مدیریت اجزایی یکساله دانشگاه شهید بهشتی به هدف مورد انتظار من نزدیک تر بود. با شروع دوره و برگزاری گذشت دو جلسه از درس های مدیریت و سازمان، آقای دکتر شهداد شعبانی و اصول و فنون مذاکره، آقای دکتر علیرضا حقیقی، نسبت به انتخاب درست دوره اطمینان پیدا کردم.

نکته مهم اینجا است که هر دو استاد محترم، بر موضوع مشترکی تاکید دارند. هر دو معتقدند که اگر در این دوره شرکت کرده اید باید به دنبال افزایش درآمد کسب و کار خود باشیم. در غیر این صورت این دوره را اشتباه آمده اید. این رویکرد بطور دقیق همان است که من به دنبال آن بوده ام.

 

برای همین از این پس آموخته های خودم از هر کلاس را بصورت مقاله در این همین وبسایت منتشر می نمایم. این کار به شما کمک خواهد نمود که پیش از ثبت نام در دوره یکساله مدیریت اجرایی دانشگاه شهید بهشتی با مطالب و سبک تدریس اساتید گرانقدر این دوره آشنا شوید.

از طرف دیگر، برای شخص خودم این حسن را خواهد داشت که با دقت بیشتری مطالب کلاس ها را دنبال کنم تا مقاله های بهتری را ارائه نمایم.

 


 

اصول و فنون مذاکره توسط استاد گرانقدر، آقای دکتر محمد علی حقیقی ارائه شده است.

دوره MBA

 


 

مبانی سازمان و مدیریت توسط استاد ارجمند، آقای دکتر شهداد شعبانی ارائه شده است.

دوره MBA

لطفا مقاله ما را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

Open chat