-

-

یاد بگیریم و از مفید ترین ساعات زندگی در محیط کار لذت ببریم!

دوره آموزش فن بیان و سخنرانی کار و زندگی (نیمه حضوری)

معرفی دوره آموزش فن بیان و سخنرانی کار و زندگی

این دوره به گونه ای طراحی شده است که شما در پایان این دوره، یک سخنران خوب خواهید شد و پس از اتمام دوره، با ادامه تمرین ها، به یک سخنران عالی تبدیل خواهید شد.

اطلاعات این دوره بر اساس مطالعه پژوهشی کتاب ها و دوره های فن بیان و سخنرانی جمع آوری شده اند. کلیه اطلاعات و تمرین ها بر اساس کاربردی بودن آنها انتخاب شده اند. از این رو شما می توانید به نتیجه بخش بودن دانش و تمرین ها اطمینان داشته باشید.

اصول دوره آموزش فن بیان و سخنرانی کار و زندگی

هدف از این دوره رساندن شما به توانایی ارائه سخنرانی خوب است. این دوره بر مبنای پنج اصل طراحی شده است.  برای موفقیت در این دوره لازم است به این پنج اصل پایبند باشید.

اصل اول: فن بیان و سخنرانی را به عنوان یک فن می پذیریم.

فن، مجموعه ای از دانش و مهارت است. موضوع دانستن و توانستن است. باید با یادگرفتن به دانستن رسید و با تمرین زیاد به توانستن رسید.

فن بیان و سخنرانی مثل رانندگی است. شما باید بدانید خودرو چگونه روشن می شود، چگونه با کلاچ و دنده کار کنید، چگونه ترمز کنید و ماشین را متوقف کنید و تمامی قوانین راهنمایی و رانندگی را بدانید. سپس باید پشت فرمان بنشینید. ابتدای کار یک نفر با شما همراه باشد و راهنمایی کند. سپس با تمرین زیاد به یک راننده خوب و حرفه ای تبدیل شوید. اگر شما فقط در دوره آموزش رانندگی شرکت کنید، گواهی نامه بگیرید ولی بعد از آن دیگر پشت فرمان ننشینید، یک راننده ماهر نمی شوید.

اگر شما در زندگی و شغل خود نیاز به توانایی سخنرانی کردن دارید، باید سخنرانی را یاد بگیرید و تمرین کنید تا در ابتدا یک سخنران خوب و سپس به یک سخنران عالی تبدیل شوید.

کاربردهای سخنرانی را بدانید، اجزاء آن را بشناسید،

اصل دوم: بایدِ توانستن

بایدِ توانستن به ما می گوید که ما باید به توانستن خودمان در سخنران شدن اعتقاد داشته باشیم. باید بدانیم که اگر دیگران توانسته اند سخنرانی را یادبگیرند، ما هم حتما می توانید.

سخنرانی یک توانایی ذهنی است. سخنرانی شبیه وزنه برداری نیست که بگوییم ساختار بدنی ما برای بلند کردن وزنه 300 کیلویی مناسب نباشد. بایدساختار ذهنی خودمان را بهبود بدهیم، تا بتوانیم به یک سخنران خوب تبدیل شویم.

من می خواهم یک سخنران مهار بشوم، تلاش می کنم و موفق می شوم.

اصل سوم: این دوره برای موفقیت شما طراحی شده است

این دوره ترکیبی از دانش و تمرین است. مطالب و تمرین ها دوره بطور گزینشی از بهترین منابع گرفته شده است. زمانبندی دوره به گونه است که به شما کمک کند موفق شوید به یک سخنران خوب تبدیل شوید.

در طول دوره: دانش مورد نیاز برای سخنرانی به شما آموزش داده می شود. تمرین های زیادی به شما داده می شود و شما با انجام مداوم و درست تمرین ها، به یک سخنران خوب تبدیل می شوید.

پس از دوره: شما با مداومت و پیگیری انجام تمرین هایی که آموخته اید، به یک سخنران عالی تبدیل خواهید شد.

اصل چهار: بدون چون چرا یاد بگیرید و تمرین کنید

این دوره بر اساس منتورینگ ( مربی گری) طراحی شده است. قبول کنید اگر قرار بود خودتان می توانستید سخنرانی را به تنهایی یاد بگیرید به این دوره نیاز نداشتید. اگر در این دوره شرکت کرده اید قبول کرده اید که مطالب این دوره از مطالعه پژوهشی کتاب های مختلف آموزش سخنرانی، دوره های آموزش سخنرانی و فن بیان برگرفته شده است. همچنین قبل دارید که این مطالب در عمل پیاده سازی شده و عملیاتی بودن و کاربردی بودن این تمرین ها ثابت شده است.

شما وقت اضافی ندارید که به خودتان اثبات کنید این دوره به درد شما نمی خورد. شما با شرکت در این دروه قبول کرده اید که می خواهید با یادگرفتن و تمرین کردن آنچه در این دوره آمده است، به سرعت به یک سخنران خوب تبدیل شوید.

اصل پنجم: من باید انجام بدهم و موفق می شوم

باید ذهن خود را برای موفق شدن مجبور کنید. باید موفق شدن را در ناخودآگاه ذهن خود جای بدهید.

از کلمات بازدارنده استفاده نکنید. عبارت “اگر انجام بدهم شاید موفق بشوم” به شما اجازه می دهد خودتان را بازنده کنید. اگر انجام بدهم یعنی ممکن است انجام بدهم یا ندهم. شاید موفق بشوم یعنی من به توانایی خودم برای رسیدن به موفقیت ایمان ندارم.

خودتان را دست کم نگیرید. شما در این دوره ثبت نام کرده این که یک سخنران خوب بشوید. اگر و شاید را کنار بگذارید و از اول کار با اطمینان از موفق شدن با خودتان صحبت کنید.

سر فصل های دوره

این دوره شامل فصل های زیر می شود

فصل اول: مقدمه و پیش نیازها

فصل دوم: سخنرانی و کاربردهای آن


برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

برای ثبت نام در دوره آموزش فن بیان و سخنرانی کار و زندگی برروی این نوشته کلیک کنید

دوره رایگان فن بیان مجموعه بیشتر از یک را به عنوان اطلاعات تکمیلی این دوره مطالعه فرمایید.

0 0 رای ها
امتیاز دهی به نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقاله ها

برد کانبان

کانبان چیست و چگونه به مدیریت کارها کمک می کند

کانبان متد مدیریت اجرای کارها است. این متد برای ایجاد، مدیریت و بهبود سرویسهایی که در آنها کارهای دانشی ارائه می شود کاربرد دارد. هدف کانبان کمک به تصویر سازی کارها، به حداکثر رساندن بهره وری و همچنین بهبود تداوم کار است. استفاده از این

ادامه مطلب »
اجایل چیست

اجایل چیست و چگونه به ما کمک می کند

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. بیانیه ی توسعه نرم افزار چابک ما با توسعه نرم افزار و کمک به دیگران در انجام

ادامه مطلب »
اصول تیم سازی با روش تاکمن

اصول تیم سازی با روش تاکمن برای تبدیل گروه به تیم موثر

استفاده از تجربه های موفق مثل اصول تیم سازی با روش تاکمن به ما کمک میکنه تا وقتی مشغله کاری ما رو احاطه کردن بتونیم ارتباط موثر در کار داشته باشیم. قدیما آدم ها یه مغازه می گرفتن و به تنهایی یا نهایتا با دو

ادامه مطلب »
bpmn چیست

BPMN چیست و مدل نشانه گذاری فرایند کسب و کار چه کاربردی دارد

انتخاب ابزار مناسب برای کسب و کار شما، در دنیایی که پر از استاندارد ها و ابزار های مختلف است کار مشکلی شده. در این مقاله به این موضوع پرداخته می شود که BPMN چیست، چرا بوجود آمده و چه اهدافی را دنبال می کند.

ادامه مطلب »
المان دروازه برای تصمیم گیری در BPMN

المان دروازه (gateway) در BPMN

انتخاب و تصمیم، ترکیب، چند شاخه کردن و هم گرا کردن  بخش مهمی از فرایند ها هستند.  در BPMN  2.0 از شکل لوزی به عنوان علامت تصمیم گیری و کنترل جریان اجرای فرایند استفاده می شود. دروزاه ها را می توان مانند مطرح کردن یک

ادامه مطلب »
چگونه کاموندا را فارسی کنیم

چگونه نرم افزار کاموندا (Camunda) را فارسی کنیم

نرم افزار کاموندا با تمام قابلیت های خوب آن، بصورت پیش فرض با تایپ فارسی مشکل دارد. با این حال با تلاش فراوان موفق شدم فونت های فارسی را برای آن تعریف کنم و امکان راست چین نویسی را به آن اضافه کنم. به عنوان

ادامه مطلب »