در شبکه های اجتماعی اظهار نظر آزاد است. با این حال موافقت و مخالفت ما باعث دیده شدن بیشتر یک پست می شود. مهم است که بدانین در لینکدین چطور با نظر دیگران مخالفت کنیم.

الگوریتم های شبکه های اجتماعی بر مبنای توجه به یک موضوع تحریک می شوند. مهم نیست که شما با موضوع موافق هستید یا مخالف. اگر من یک پست در لینکدین بگذارم و هیچکس آن را لایک نکند یا کامنت نگذارد، خود به خود نادیده گرفته می شود.

در خصوص موضوعاتی که با آنها موافق هستیم موضوع روشن است. با لایک و کامنت موافقت اعلام می کنیم و دوستان دیگر ما هم آن را می بینند. بنابراین باعث گسترش دیدگاهی می شویم که با آن موافق هستیم.

اما در خصوص موضوعاتی که با آن موفق هستیم مسئله متفاوتی اتفاق می افتد. فرض کنید دوست شما که یک سگ کوچک دارد عکسی از سگ خود در لینکدین منتشر می کند. اگر شما مخالف انتشار موضوعات غیر کاری در لینکدین هستید و نسبت به آن واکنش نشان دهید، باعث دیده شدن بیشتر این عکس می شوید.

شاید شما فکر کنید که با نوشتن “لینکدین جای این حرف ها نیست” به دوست خود درس عبرتی داده اید. اما در واقع باعث شده اید که تمامی کسانی که در کانکشن شما هستند، این پست را ببینند. یعین شما عامل گسترش پیامی شده اید که خودتان از وجود آن ناخشنود بوده اید.

اگر مخالف یک پست در لینگدین هستم چکار کنم؟

در اینجا سه راهکار ارائه شده است که از گسترش بیشتر پستی که با محتوای آن مخالف هستید جلوگیری می کند.

راهکار اول: نادیده بگیرید.

بعضی ها سالی یک بار پست می گذارند. اما با این حال ممکن است موضوع نامربوط به مباحث حرفه ای پست کنند. بهتر است واکنش نشان ندهید.

راهکار دوم: بطور خصوصی پیام بدهید.

اگر شخصی که پست غیر مرتبط می گذارد دوست شما است یا ارتباط داشتن با او برای شما مهم است، بطور خصوصی به او پیام بدهید و از او بخواهید که پست های مرتبط با موضوعات کاری منتشر کند.

راهکار سوم: آنفالو کنید.

شما می توانید از امکان آنفالو (Unfollow) کردن در لینکدین استفاده کنید. در این صورت فرد مورد نظر با شما کانکت می ماند اما موضوعاتی را که لایک می کند یا کامنت می نویسد به شما نمایش داده نمی شود.

لینکدین

جمع بندی

شبکه لینکدین محلی برای تعاملات حرفه ای است. با آنکه اغلب افراد به درستی از آن استفاده می کنند، اما افراد کمی هستند که این محیط را با اینستاگرام اشتباه می گیرند.

کامنت مخالفت باغث گسترش محتوایی می شود که با آن مخالف هستیم. راهکارهایی که در این مقاله گفته شده است از گسترش این نوع محتوا جلوگیری می کند.

در صورتی نیاز به “آموزش صفر تا صد لینکدین” روی این لینک کلیک کنید

0 0 رای ها
امتیاز دهی به نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها