برون گرایی یکی از خصوصیات تعریف شده در MBTI است. مشخص کننده ترجیح فرد در نحوه دریافت انرژی می باشد. آنها به برقراری ارتباط و شروع به صحبت علاقه دارند. از این رو در یک جلسه استخدامی خوش مشرب جلوه می کنند.

نشانه های یک برون گرا

آنها در هنگام فکر کردن صحبت می کنند. به همین دلیل وقتی از این افراد سوالی پرسیده شود از همان ابتدا شروع به صحبت می کنند. در این بین ممکن است اطلاعاتی ارائه کنند که به نظر زیادی و غیر ضروری جلوه کند.

آنها سریع جواب می دهند. در مقایسه با درون گرا ها که برای پاسخ گویی به سوالات تاخیر دارند، برون گرا ها عموما بدون هیچ مکث و تاخیری به سوالات پاسخ می دهند.

گفته می شود اگر متوجه نیاز یک برون گرا نشدید، مشکل از شما است که خوب گوش نداده اید. زیرا یک برون گرا همه خواسته های خود را در لابه لای حرف های خود می گوید.

نحوه تعامل با برون گرا ها

برون گرا ها دوست دارند دیده شوند. از این رو ممکن است در یک جلسه استخدامی، بیش از نیاز استخدام کننده حرف بزنند.

برای شناخت آنها لازم است موضوعی را با او مطرح کنید و سپس با دقت به او گوش کنید.

از اینکه ممکن است منتظر اتمام صحبت شما نماند و در بین حرف های شما بیاید ناراحت نشوید. این رفتار را بی احترامی تلقی نکنید.

دقت شود اگر شخص به هر سوال شما خیلی سریع پاسخ می دهند صرفا نشان دهنده دانش بالا او نیست. لازم است با سوالات عمیق تر به سطح دانش او نیز پی برد.

مقاله “شخصیت شناسی و MBTI در محیط کار” را مطالعه فرمایید.

برون گرا ها در چه کاری موفق تر هستند

شغل مناسب برای برون گرا شغلی است که از توانایی آنها در برقراری ارتباط با دیگران استفاده کند.

شاید برای یک درون گرا شروع به صحبت سخت باشد. شاید برداشتن گوشی و زنگ زدن به یک فرد ناشناس برای او سخت باشد.

حالا با دانستن خصوصیات اخلاقی برون گرا ها می توانیم حدس بزنیم که شغل های زیر می توانند برای برون گرا ها جذاب تر باشند  و موفقیت بیشتری در آنها کسب کنند

نماینده فروش

مدیر پروژه

مشاور روانشناسی

آرایشگر

مشاور مالی

گفتار درمانی

مشاور ساخت و ساز

اگر شخص مناسبی را برای یک شغل انتخاب کنیم، احتمال موفقیت در آن شغل بیشتر می شود. در نتیجه می توان به بالا رفتن بهره وری امیدوار بود.

0 0 رای ها
امتیاز دهی به نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها