تحقیقات خانم “ امی کادی” در رابطه با زبان بدن نشان می دهد که ما به راحتی می توانیم با تغییر در وضعیت بدن خود تصورات دیگران و حتی فیزیولوژی بدن خودمان را تغییر دهیم. او می گوید زبان بدن شما هویت شما را شکل می دهد.

خانم امی کادی در سخنرانی خود در TED عنوان نمود است که توانمندی و ناتوانی افراد از روی نحوه قرارگیری بدن شان قابل تشخیص است. برعکس این موضوع نیز صادق است. یعنی اگر ژست های توانمندی را به خود بگیریم، پس از مدتی از درون احساس توانمدی می کنیم. توانمندی و ناتوانی با هورمونهای تستاسترون و کورتیزول قابل اندازه گیری است. تحقیقات ثابت کرده است که تقلید رفتار قدرتمندانه، مقدار هورمون تستاسترون را افزایش و هورمون کورتیزول را کاهش می دهد.
این سخنرانی جذاب را می توانید در آدرس زیر مشاهده نمایید:

زبان بدن چگونه شخصیت ما را تغییر می دهد

در تحقیقی که بررروی چندین نفر انجام شده است، تغییر وضعیت قرار گرفتن بدن ما برروی سطح هورمونهای تستاسترون و کورتیزول تاثیر می گذارد.

در ابتدای این تحقیق سطح هورمونهای تستاسترون و کورتیزول در شرکت کنندگان اندازه گیری شد. سپس از آنها خواسته شد به مدت دو دقیقه به حالت باز و راحت بمانند. همان گونه که در عکس های زیر دیده می شود.


پس از آن از آنها خواسته شد در یک بازی شرطی ( قمار) شرکت کنند. در این حالت ریسک پذیری آنها اندازه گیری شد. بعد از آن مجددا میزان هرمونهای تساتسترون و کورتیزول این افراد اندازه گیری شد.

در آزمایش بعدی مراحل اندازه گیری هرمونها، حفظ حالت بدن، بازی شرط بندی و اندازه گیری مجدد هرمونها انجام شد. اما این بار به جای حفظ حالت بدن در وضعیت راحت و آزاد، آنها باید خود را در حالت فشرده و گرفته شده نگاه می داشتند. عکس هایی از این حالت را در زیر ملاحضه می فرمایید.


نمایی کلی از تحقیق تاثیر زبان بدن

در تصویر پایین نمایی از کلیات این تحقیق نمایش داده شده است. زمان تقلید زبان بدن حالت قدرت و ضعف در هر دو روش فقط دو دقیقه بوده است.

نتایج تحقیقات خانم امی کادی و تاثیر تغییر در زبان بدن خودمان

نتایج تحقیق قابل توجه است. با نگاه داشتن وضعیت بدن به مدت دو دقیقه سطح هرمونهای تستاسترون و کورتیزول در این افراد به شدت تغییر کرده است. در نتیجه این تغییرات، ریسک پذیری افرادی که در ژست قدرتمند قرار دارند حدود ۸۶ درصد بوده و ریسک پذیری با ژست ضعیف حدود ۶۰ در بوده است. در نظر داشته باشید که این اختلاف فاحش در ریسک پذیری فقط با دو دقیقه تقلید از ژست قدرتمند بودن یا ضعیت بودن ایجاد شده است.

به عقیده خانم امی کادی جمله ” تقلید کن تا خودت بسازی” را باید به ” تقلید کن تا آنگونه بشوی” تبدیل کنیم.

اگر کاری را نمی توانید انجام دهید نگران نباشید. آنقدر تکرار کنید تا بتوانید آن را به درستی انجامش بدهید.

0 0 رای ها
امتیاز دهی به نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها