استخدام کارمند جدید به روش شخصیت شناسی یکی از راهکارهای استخدام موفقیت آمیز است. بدون شک انتخاب یک کارمند خوب یکی از اهداف در روند استخدامی می باشد. اما به دلیل پیچیده بودن ذهن انسان و تغییر خواسته های فرد استخدام شده، همه استخدام ها به سرانجام خوش آیندی ختم نمی شوند. شخصیت شناسی به ما کمک می کند تا در هنگام استخدام و انتخاب کارمند جدید با دیدی بازتر عمل کنیم.

تست  شخصیت شناسی قبل از استخدام

یکی از راه های پیدا کردن تیپ شخصیتی افراد، استفاده از تست شخصیت شناسی است. برخی از تست های روانشناسی به حالات و روحیات فرد رد زمان انجام تست مرتبط هستند. از این رو ممکن است در چند روز پیش از انجام این تست ها اتفاقی افتاده باشد که بر روی جواب های فرد تاثیر مستقیمی بگذارد. حتی دیده شده است که برخی افراد باهوش، در پاسخگویی به سوالات روانشناسی بصورت کاملا هوشمندانه، ضعف های خود را پنهان می کنند.

شخصیت شناسی به ترجیح افراد در ارتباط با دنیای اطراف خود توجه دارد. تست شخصیت شناسی معمولا به گونه ای طراحی می شود که خواسته های درونی فرد را پیدا کند.

شخصیت شناسی به روش MBTI به ترجیحات افراد در چهار گروه توجه دارد.

اینکه افراد باطری خود را چگونه شارژ می کنند. اینکه برای گرفتن انرژی دوست دارند با دیگران باشند و یا اینکه ترجیح می دهند تنها باشند و از خود انرژی بگیرند.

اینکه به چه نوع اطلاعاتی علاقه نشان می دهند. اطلاعات ملموس و واقعی و قابل اندزه گیری را دوست دارند و یا جزئیات اطلاعات آنها را خسته می کند.

اینکه تصمیم گیری آنها بر چه اساس انجام می شود. آیا منطق را پایه تصمیمات خود قرار می دهند،  یا به احساسات و توجه به انسان های دیگر در تصمیم گیری خود توجه دارند.

اینکه محیط اطراف خود را چگونه مدیریت می کنند. دوست دارند همه چیز از روی نظم و برنامه ریزی پیش برود. یا اینکه دوست دارند خود را آزاد بگذارند و با توجه به شرایط پیش بروند.

در مقاله هایی که در ادامه معرفی شده است شما می توانید مثال هایی از افراد با تیپ های شخصیتی متفاوت را ببینید.

برای شناخت تیپ شخصیتی خود، از صفحه تست شخصیت شناسی رایگان ما دیدن فرمایید

0 0 رای ها
امتیاز دهی به نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها