لازمه روش آموزش زبان انگلیسی مون رو عوض کنیم.

چقدر خوب می شد ما میتونستیم بفهمیم، از گرامر انگلیسی که قبلا یادگرفته بودیم، چقدرش رو هنوز بلد هستیم و چقدرش رو فراموش کردیم. اونوقت به جای مرور همه مطالب و احتمالا شرکت در دوره آموزش زبان انگلیسی، فقط مطالب فراموش شده رو مرور می کردیم. برای به روز نگه داشتن سطح دانش زبان انگلیسی، لازمه در کنار آموزش انگلیسی، همیشه تمرین کنیم.

ما میدونیم که تمرین کردن آسون نیست و به کمک نیاز داریم. برای همین داریم از تکنولوژی های جدید استفاده می کنیم. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در کنار سیستم های آموزشی آنلاین بکار گرفته میشن. ما داریم روی این موضوع کار می کنیم تا از هوش مصنوعی توی آموزش زبان انگلیسی استفاده کنیم. اونوقت میتونیم به شما کمک کنیم موضوعات فراموش شده خودتون رو مشخص کنید و فقط همون موضوعات رو مرور کنید.

ما سیستمی رور آماده کردیم که بر اساس آموزش انگلیسی از کتاب English Grammar In Use، سطح دانش شما رو اندازه گیری می کنه و به شما گزارشی از نیازهای آموزشی ارائه میده.

لطفا شما هم با ما همراه باشید! اول به خودتون و بعد به ما کمک کنید

برگرفته از کانال یوتیوپ


آموزش گرامر انگلیسی


در دوره ثبت نام می کنم

روش خودارزیابی چطور به من کمک میکنه

ما کتاب English Grammar In Use رو به عنوان مرجع آموزش زبان انگلیسی انتخاب کردیم. این کتاب شامل 145 درسه و هر درس حدود سی سوال مرتبط با همون گرامر داره. ما تمام این سوالات رو توی سیستم آموزشی وبسایت وارد کردیم. در محصول “خودارزیابی گرامر انگلیسی” از هر درس پنج سوال بصورت تصادفی از شما پرسیده میشه.

اگر شما گرامر مربوط به درس رو بدونید، باید بتونید حداقل به 4 سوال از 5 سوال پاسخ درست بدید. این یعنی اینکه شما نیاز به مرور این مطلب گرامری ندارید ( یا در حال حاضر در اولویت مرور شما نیست).

 

شما توی انتخاب درس ها هیچ محدودیتی ندارید!

ترتیب مطالب کاملا طبق ترتیب کتاب و با همون شماره درس ها است.

لطفا نمونه ارزیابی رو همینجا امتحان کنید:آموزش گرامر انگلیسی


در دوره ثبت نام می کنم

https://karvazendegi.com/wp-content/uploads/2020/11/Raymond-Murphy-on-English-Grammar-in-Use.mp4

محتوای این دوره آموزش زبان انگلیسی بر اساس کتاب

English Grammar In Use طراحی شده است.

کتاب آموزش گرامر انگلیسی را آقای ریموند مرفی (Raymond Murphy) تالیف کرده است. آقای مرفی در دهه 80 میلادی در دانشگاه آکسفورد به تدریس و  آموزش گرامر انگلیسی مشغول بودند. دانشجویان ایشان افرادی از سراسر دنیا بودند و زبان انگلیسی برای خیلی از آنها زبان اول نبود. آنها انتظارات متفاوتی از یادگیری گرامر زبان انگلیسی داشتند. علاوه بر آن سطح دانش آنها در زبان و تخصص های دیگر هم متفاوت بود.

 مشکل اصلی در عدم موفقیت آنها در یادگرفتن گرامر انگلیسی، تمرین کم و ناکافی بود. طبق گفته آقای مرفی، در دهه هشتاد میلادی، آموزش گرامر انگلیسی مبتنی بر ارائه کلاسی بود و کتاب گرامر مناسب، در سطح دانشجویی وجود نداشت. کتابهای موجود در سطح علمی و دانشگاهی بودند. از اینرو ایشان شروع به نوشتن و آماده کردن مطالبی برای دانشجویان کرد. اغلب این نوشته ها سوالاتی در زمینه مقایسه زمانبندی جمله ها و کاربرد آنها بود که در قالب کاربرگ ارائه می شد.

ایده اولیه نوشتن کتاب گرامر انگلیسی

روش آموزش زبان انگلیسی آقای مورفی از طریق تعدادی کاربرگ بود. هر کاربرگ از سه قسمت تشکیل می شد. قسمت اول نکات مهم از یک موضوع گرامری بود. قسمت دوم سوالات گرامری ساده که با هدف یادآوری کاربرد گرامر بود. قسمت سوم پاسخ سوالات بود. وقتی این کاربرگ ها به دانشجویان داده شد باعث خشنودی و پیشرفت آنها شد. از این رو آقای ریموند مرفی تصمیم به چاپ و انتشار این مطالب گرفت. برای این کار موضوع را با دانشگاه کمبریج مطرح کرد. ایده از نظر دانشگاه پذیرفته شد و قرارداد تهیه و چاپ کتاب با ایشان بسته شد. پس از چاپ، این کتاب مورد توجه زیاد واقع شد و در کشورهای مختلفی مورد استقبال قرار گرفت.

بازنگری کتاب English Grammar In Use پس از انتشار اولیه

پس از انتشار سعی شد تا کتاب بهبود پیدا کند. در آن زمان ایشان فکر می کردند که این کتاب می تواند چند سالی در مرکز توجهات باشد. اما تا امروز ( زمان مصاحبه در سال 2011) حدود 25 سال است که کتاب همچنان تاثیر گذار است و همچنان پر فروش است. در این سالها علاوه بر ایجاد تغییرات در زمینه استفاده از زبان انگلیسی،برروی تغییراتی در زمینه سهولت یادگیری، تغییرات فرهنگی، تغییرات سبک زندگی در این کتاب کار شده است.

علاوه بر این کتاب، مجموع های دیگری از همین کتاب وجود داره که آموزش گرامر انگلیسی از پایه تا پیشرفته رو شامل میشه. در صورت تمایل می توانید اطلاعات بیشتری از آقای ریموند مرفی را در سایت کمبریج در ادرس زیر مطالعه کنید:

Raymond Murphy

چرا گرامر انگلیسی را فراموش می کنیم

احتمالا برای شما هم پیش آمده که شخصی را می شناسید اما نام او را به یاد نمی آوردید. حافظه ما با ترکیبی از تصاویر، حرکات، رنگ ها، اعداد و خیلی چیزهای دیگر می تواند قوی عمل کند. تکرار می تواند باعث به خاطر سپاری بهتر شود. وقتی مدت زمان طولانی از دوره آموزش انگلیسی شما می گذرد و شما تمرین کافی انجام نداده باشید، بسیاری از ریزه کاری های گرامری فراموش می شود.  منحنی فراموشی نشان می دهد که اگر مطلبی را یاد بگیریم، در ظرف کمتر از 10 روز همه آن را فراموش می کنیم.( نمودار قرمز شکل زیر). اما خبر خوب این است که اگر در روزهای بعد از آن، مجددا مطالب را مرور کنیم، سرعت فراموشی کم می شود.  مهم است که بدانیم تکرار مطالبی را که یادگرفت ایم در بیاد آوردن آنها به ما کمک می کند.   ForgettingCurve.svg

مراحل یادگیری به چه ترتیب است و یادگیری چگونه انجام می شود

یادگیری مراحل مختلفی دارد. از جایی که نمی دانیم مطلبی وجود شروع می شود. سپس از آن اطلاع داریم، بعد از آن شروع به یادگیری مطلب می کنیم و سرانجام دانستن آن آنقدر طیبعی می شود که دیگر به آن فکر نمی کنیم.

مرحله اول: نمی دانم که نمی دانم

فرض کنید شما تاکنون به دستور گرامری provided در زبان انگلیسی برخورد نکرده اید. بنابراین تاکنون نمی دانستید که در خصوص این گرامر زبان انگلیسی چیزی نمی دانید.

مرحله دوم: می دانم که نمی دانم

شما حالا با یک موضوع جدید به نام provided در آموزش انگلیسی برخورد کرده اید. پس می دانید که موضوعی وجود دارد و شما در مورد آن چیزی نمی دانید.

اگر بخواهید در مودر گرامر provided چیزی یاد بگیرید، در یونیت 115 کتاب English Grammar In Use، قاعده استفاده از Provided اینطور گفته شده است:

Unit 115 : unless / as long as / provided

 as long as / so long as and provided / providing

        You can say as long as or so long as (= if, on condition that):
                You can borrow my car { as long as / so long as } you promise not to drive too fast.

                    (= You can borrow my car, but you must promise not to drive too fast. This is a condition.)

        You can also say provided (that) or providing (that):
                 Travelling by car is convenient { provided (that)providing (that) } you have somewhere to park.
                    (= It’s convenient but only if you have somewhere to park.)
                 { provided (that) / providing (that) } the room is clean, I don’t mind which hotel we stay at.

                    (= The room must be clean, but otherwise I don’t mind.)

مرحله سوم: می دانم که می دانم

این مرحله از یادگیری در خصوص مطالبی رخ می دهد که شما به تازگی یادگرفته اید و در آن تبحر ندارید. برای مثال شما تازه با کاربرد provided آشنا شده اید. از این به بعد هر جا این کلمه را ببینید یادتان می آید که این کلمه یک دستور گرامری دارد و شما به تازگی با آن آشنا شده اید.

مرحله چهارم: نمی دانم که می دانم

این مرحله زمانی اتفاق می افتد که شما مطالب را به خوبی یادگرفته اید و به درستی از آن استفاده می کنید. برای مثال برای راه رفتن شما دیگر فکر نمی کنید. اما همین شما تا قبل از سه سالگی برای راه رفتن باید با دقت رفتار می کردید. اما امروز حتی لحظه ای هم به این فکر نمی کنید که توانایی راه رفتن یک مهارت است و شما در مهارت راه رفتن حرفه ای هستید.

بنابراین برای حرفه ای شدن در هر کاری لازم است بعد از یادگرفتن آن، آنقدر تمرین کنیم که در آن کار مهارت پیدا کنیم.

دوره آموزش زبان انگلیسی در چه مرحله ای از یادگیری قرار دارد

این دوره در مراحل سوم و چهارم یادگیری به شما کمک می کند. هدف از این این دوره آموزش زبان انگیسی نیست. بلکه هدف تمرین دانسته های شما از زبان انگلیسی است.

اگر سطح دانش گرامر زبان انگلیسی شما پایین است، ( در مرحله دوم یادگیری هستید) شاید لازم باشد قبل از شروع به تمرین، در یک دوره آموزش انگلیسی شرکت کنید. در این صورت، در کنار مطالعه کتاب و یادگرفتن زبان انگلیسی، از این دوره آموزشی برای محک زدن آنچه در حال یادگرفتن آن هستید استفاده کنید.
اگر تازه شروع به یادگرفتن زبان انگلیسی کرده اید، ممکن است از درس های دهم به بالا ، برای شما سخت و نا کارآمد شود.

کتاب آموزش زبان انگلیسی بازنگری پنجم

کتاب  بصورت pdf قابل دانلود است. شما می تونید کتاب آموزش گرامر انگلیسی و کتاب تمرین های تکمیلی رو از لینک های زیر دانلود کنید.

English Grammar In Use

دانلود کتاب English Grammar In Use بازنگری پنجم

English Grammar In Use

دانلود کتاب تمرین های تکمیلی English Grammar In Use بازنگری پنجم


آموزش گرامر انگلیسی

دوره ارزیابی گرامر انگلیسی، راهکاری برای برنامه ریزی آموزشی

کتاب English Grammar In Use سبک آموزشی خوبی دارد. دسته بندی موضوعات گرامری، تمرین های زیاد به یادگرفتن گرامر کمک می کند. از این رو در این دوره ما از اطلاعات خوب این کتاب استفاده کردیم و با استفاده از سیستم آموزشی آنلاین، مرور تمرین ها را برای شما آسان کرده ایم. اگر در دوره آموزش انگلیسی شرکت کرده اید، این دوره دستیار شما خواهد بود. نتایج موفق و ناموفق شما در هر درس در پروفایل شما ذخیره می شود و از آن برای ارائه راهکار آموزشی به شما استفاده می شود.


در دوره ثبت نام می کنم

روشی برای آسان شدن تمرین گرامر انگلیسی

ماهر شدن نیاز به تمرین زیاد دارد اما تمرین کردن ساخت است.با این حال اگر روشی باشد که انجام تمرین ها را برای ما آسان کند ما زودتر ماهر می شویم.

دوره خودارزیابی گرامر انگلیسی همان روشی است که شما به آن نیاز دارید. در این دوره، تمرین های هر درس از کتاب در بانک اطلاعاتی آزمون وارد شده است. همه تمرین های هر درس در این بانک اطلاعاتی وارد شده است اما در ارزیابی هر درس، فقط 5 سوال از حدود 30 سوال بصورت اتفاقی از شما پرسیده می شود.

اگر شما به 4 سوال از 5 سوال درست جواب بدهید، نشان دهنده این است که گرامر درس مربوطه را به درستی به خاطر دارید. شما می توانید آزمون هر درس را چندین بار تکرار کنید. از آنجایی که تکرار آزمون به شما سوالات تکراری نمی دهد، شما می توانید بعد از مرور درس مربوطه، مجددا در آزمون همان درس شرکت کنید و سوالات جدید دریافت کنید.

سوال: خودارزیابی گرامر زبان انگلیسی چگونه به من کمک می کند؟

تمرین های کتاب English Grammar In Use زیاد است. متد در نظر گرفته شده در کتاب مبتنی بر نوشتن کلمات است. بدون شک نوشتن کلمات و کامل کردن جای خالی سوالات بیشتر از روش تستی موثر است.
اما موضوع تعداد زیاد سوالات و زمان زیاد مورد نیاز برای تکرار آنها است. با توجه به اینکه هر درس حدود 30 سوال دارد و کتاب شامل 145 درس است، در مجموع حدود 4000 تمرین در این کتاب وجود دارد. پاسخ سوالات کتاب در انتهای کتاب موجود است. با این حال، نوشتن تمرین ها و بررسی درستی پاسخهای شما، می تواند تبدیل به کاری زمان بر و خسته کننده باشد.
ما برای کمک به شما در انجام تمرین های کتاب ، این دوره  را تهیه و در دسترس شما قرار داده ایم.

سوال: چگونه از کارآیی این دوره آموزش زبان انگلیسی مطمئن شوم؟

شما می توانید از بخش هایی که بصورت رایگان در اختیار شما قرار داده شده است استفاده کنید و در صورت رضایتمند بودن نسبت به خرید آن اقدام کنید.

با این حال اگر در یک دوره آموزش انگلیسی شرکت کرده اید، این دوره حتما برای شما کاربردی خواهد بود. در کنار آموزش های کلاسی و مطالعه قواعد گرامری، انجام تمرین های این دوره باعث پیشرفت سریع شما خواهد شد.


آموزش گرامر انگلیسی


در دوره خودارزیابی گرامر انگلیسی ثبت نام می کنم

0 0 رای ها
امتیاز دهی به نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها