-

-

یاد بگیریم و از مفید ترین ساعات زندگی در محیط کار لذت ببریم!

امی کادی ؛ زبان بدن شما هویت شما را شکل می دهد.

تحقیقات خانم “ امی کادی” در رابطه با زبان بدن نشان می دهد که ما به راحتی می توانیم با تغییر در وضعیت بدن خود تصورات دیگران و حتی فیزیولوژی بدن خودمان را تغییر دهیم. او می گوید زبان بدن شما هویت شما را شکل می دهد.

خانم امی کادی در سخنرانی خود در TED عنوان نمود است که توانمندی و ناتوانی افراد از روی نحوه قرارگیری بدن شان قابل تشخیص است. برعکس این موضوع نیز صادق است. یعنی اگر ژست های توانمندی را به خود بگیریم، پس از مدتی از درون احساس توانمدی می کنیم. توانمندی و ناتوانی با هورمونهای تستاسترون و کورتیزول قابل اندازه گیری است. تحقیقات ثابت کرده است که تقلید رفتار قدرتمندانه، مقدار هورمون تستاسترون را افزایش و هورمون کورتیزول را کاهش می دهد.
این سخنرانی جذاب را می توانید در آدرس زیر مشاهده نمایید:

 

 

زبان بدن چگونه شخصیت ما را تغییر می دهد

در تحقیقی که بررروی چندین نفر انجام شده است، تغییر وضعیت قرار گرفتن بدن ما برروی سطح هورمونهای تستاسترون و کورتیزول تاثیر می گذارد.

در ابتدای این تحقیق سطح هورمونهای تستاسترون و کورتیزول در شرکت کنندگان اندازه گیری شد. سپس از آنها خواسته شد به مدت دو دقیقه به حالت باز و راحت بمانند. همان گونه که در عکس های زیر دیده می شود.

پس از آن از آنها خواسته شد در یک بازی شرطی ( قمار) شرکت کنند. در این حالت ریسک پذیری آنها اندازه گیری شد. بعد از آن مجددا میزان هرمونهای تساتسترون و کورتیزول این افراد اندازه گیری شد.

در آزمایش بعدی مراحل اندازه گیری هرمونها، حفظ حالت بدن، بازی شرط بندی و اندازه گیری مجدد هرمونها انجام شد. اما این بار به جای حفظ حالت بدن در وضعیت راحت و آزاد، آنها باید خود را در حالت فشرده و گرفته شده نگاه می داشتند. عکس هایی از این حالت را در زیر ملاحضه می فرمایید.

نمایی کلی از تحقیق تاثیر زبان بدن

در تصویر پایین نمایی از کلیات این تحقیق نمایش داده شده است. زمان تقلید زبان بدن حالت قدرت و ضعف در هر دو روش فقط دو دقیقه بوده است.

نتایج تحقیقات خانم امی کادی و تاثیر تغییر در زبان بدن خودمان

نتایج تحقیق قابل توجه است. با نگاه داشتن وضعیت بدن به مدت دو دقیقه سطح هرمونهای تستاسترون و کورتیزول در این افراد به شدت تغییر کرده است. در نتیجه این تغییرات، ریسک پذیری افرادی که در ژست قدرتمند قرار دارند حدود ۸۶ درصد بوده و ریسک پذیری با ژست ضعیف حدود ۶۰ در بوده است. در نظر داشته باشید که این اختلاف فاحش در ریسک پذیری فقط با دو دقیقه تقلید از ژست قدرتمند بودن یا ضعیت بودن ایجاد شده است.

 

 

 

به عقیده خانم امی کادی جمله ” تقلید کن تا خودت بسازی” را باید به ” تقلید کن تا آنگونه بشوی” تبدیل کنیم.

اگر کاری را نمی توانید انجام دهید نگران نباشید. آنقدر تکرار کنید تا بتوانید آن را به درستی انجامش بدهید.

0 0 رای ها
امتیاز دهی به نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین مقاله ها

اصول تیم سازی با روش تاکمن

اصول تیم سازی با روش تاکمن برای تبدیل گروه به تیم موثر

استفاده از تجربه های موفق مثل اصول تیم سازی با روش تاکمن به ما کمک میکنه تا وقتی مشغله کاری ما رو احاطه کردن بتونیم ارتباط موثر در کار داشته باشیم. قدیما آدم ها یه مغازه می گرفتن و به تنهایی یا نهایتا با دو

ادامه مطلب »
bpmn چیست

BPMN چیست و مدل نشانه گذاری فرایند کسب و کار چه کاربردی دارد

انتخاب ابزار مناسب برای کسب و کار شما، در دنیایی که پر از استاندارد ها و ابزار های مختلف است کار مشکلی شده. در این مقاله به این موضوع پرداخته می شود که BPMN چیست، چرا بوجود آمده و چه اهدافی را دنبال می کند.

ادامه مطلب »
المان دروازه برای تصمیم گیری در BPMN

المان دروازه (gateway) در BPMN

انتخاب و تصمیم، ترکیب، چند شاخه کردن و هم گرا کردن  بخش مهمی از فرایند ها هستند.  در BPMN  2.0 از شکل لوزی به عنوان علامت تصمیم گیری و کنترل جریان اجرای فرایند استفاده می شود. دروزاه ها را می توان مانند مطرح کردن یک

ادامه مطلب »
چگونه کاموندا را فارسی کنیم

چگونه نرم افزار کاموندا (Camunda) را فارسی کنیم

نرم افزار کاموندا با تمام قابلیت های خوب آن، بصورت پیش فرض با تایپ فارسی مشکل دارد. با این حال با تلاش فراوان موفق شدم فونت های فارسی را برای آن تعریف کنم و امکان راست چین نویسی را به آن اضافه کنم. به عنوان

ادامه مطلب »
قدم اول کار با BPMN

قدم اول کار با BPMN

BPMN بیش از 100 المان متفاوت دارد. یادگرفتن همه آنها در ابتدای کار لازم نیست. اما به مرور و با استفاده از مثال های مختلف، کاربرد های آنها آموزش داده می شود. برای شروع باید بدانیم که نمودار BPMN از رخداد و فعالیت تشکیل شده

ادامه مطلب »
لینکدین

در لینکدین چطور با نظر دیگران مخالفت کنیم

در شبکه های اجتماعی اظهار نظر آزاد است. با این حال موافقت و مخالفت ما باعث دیده شدن بیشتر یک پست می شود. مهم است که بدانین در لینکدین چطور با نظر دیگران مخالفت کنیم. الگوریتم های شبکه های اجتماعی بر مبنای توجه به یک

ادامه مطلب »