-

-

یاد بگیریم و از مفید ترین ساعات زندگی در محیط کار لذت ببریم!

استخدام کارمند جدید به روش شخصیت شناسی

شخصیت شناسی در استخدام

استخدام کارمند جدید به روش شخصیت شناسی یکی از راهکارهای استخدام موفقیت آمیز است. بدون شک انتخاب یک کارمند خوب یکی از اهداف در روند استخدامی می باشد. اما به دلیل پیچیده بودن ذهن انسان و تغییر خواسته های فرد استخدام شده، همه استخدام ها به سرانجام خوش آیندی ختم نمی شوند. شخصیت شناسی به ما کمک می کند تا در هنگام استخدام و انتخاب کارمند جدید با دیدی بازتر عمل کنیم.

تست  شخصیت شناسی قبل از استخدام

یکی از راه های پیدا کردن تیپ شخصیتی افراد، استفاده از تست شخصیت شناسی است. برخی از تست های روانشناسی به حالات و روحیات فرد رد زمان انجام تست مرتبط هستند. از این رو ممکن است در چند روز پیش از انجام این تست ها اتفاقی افتاده باشد که بر روی جواب های فرد تاثیر مستقیمی بگذارد. حتی دیده شده است که برخی افراد باهوش، در پاسخگویی به سوالات روانشناسی بصورت کاملا هوشمندانه، ضعف های خود را پنهان می کنند.

شخصیت شناسی به ترجیح افراد در ارتباط با دنیای اطراف خود توجه دارد. تست شخصیت شناسی معمولا به گونه ای طراحی می شود که خواسته های درونی فرد را پیدا کند.

شخصیت شناسی به روش MBTI به ترجیحات افراد در چهار گروه توجه دارد.

اینکه افراد باطری خود را چگونه شارژ می کنند. اینکه برای گرفتن انرژی دوست دارند با دیگران باشند و یا اینکه ترجیح می دهند تنها باشند و از خود انرژی بگیرند.

اینکه به چه نوع اطلاعاتی علاقه نشان می دهند. اطلاعات ملموس و واقعی و قابل اندزه گیری را دوست دارند و یا جزئیات اطلاعات آنها را خسته می کند.

اینکه تصمیم گیری آنها بر چه اساس انجام می شود. آیا منطق را پایه تصمیمات خود قرار می دهند،  یا به احساسات و توجه به انسان های دیگر در تصمیم گیری خود توجه دارند.

اینکه محیط اطراف خود را چگونه مدیریت می کنند. دوست دارند همه چیز از روی نظم و برنامه ریزی پیش برود. یا اینکه دوست دارند خود را آزاد بگذارند و با توجه به شرایط پیش بروند.

در مقاله هایی که در ادامه معرفی شده است شما می توانید مثال هایی از افراد با تیپ های شخصیتی متفاوت را ببینید.

 

 

برای شناخت تیپ شخصیتی خود، از صفحه تست شخصیت شناسی رایگان ما دیدن فرمایید

 

0 0 رای ها
امتیاز دهی به نوشته
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین مقاله ها

اصول تیم سازی با روش تاکمن

اصول تیم سازی با روش تاکمن برای تبدیل گروه به تیم موثر

استفاده از تجربه های موفق مثل اصول تیم سازی با روش تاکمن به ما کمک میکنه تا وقتی مشغله کاری ما رو احاطه کردن بتونیم ارتباط موثر در کار داشته باشیم. قدیما آدم ها یه مغازه می گرفتن و به تنهایی یا نهایتا با دو

ادامه مطلب »
bpmn چیست

BPMN چیست و مدل نشانه گذاری فرایند کسب و کار چه کاربردی دارد

انتخاب ابزار مناسب برای کسب و کار شما، در دنیایی که پر از استاندارد ها و ابزار های مختلف است کار مشکلی شده. در این مقاله به این موضوع پرداخته می شود که BPMN چیست، چرا بوجود آمده و چه اهدافی را دنبال می کند.

ادامه مطلب »
المان دروازه برای تصمیم گیری در BPMN

المان دروازه (gateway) در BPMN

انتخاب و تصمیم، ترکیب، چند شاخه کردن و هم گرا کردن  بخش مهمی از فرایند ها هستند.  در BPMN  2.0 از شکل لوزی به عنوان علامت تصمیم گیری و کنترل جریان اجرای فرایند استفاده می شود. دروزاه ها را می توان مانند مطرح کردن یک

ادامه مطلب »
چگونه کاموندا را فارسی کنیم

چگونه نرم افزار کاموندا (Camunda) را فارسی کنیم

نرم افزار کاموندا با تمام قابلیت های خوب آن، بصورت پیش فرض با تایپ فارسی مشکل دارد. با این حال با تلاش فراوان موفق شدم فونت های فارسی را برای آن تعریف کنم و امکان راست چین نویسی را به آن اضافه کنم. به عنوان

ادامه مطلب »
قدم اول کار با BPMN

قدم اول کار با BPMN

BPMN بیش از 100 المان متفاوت دارد. یادگرفتن همه آنها در ابتدای کار لازم نیست. اما به مرور و با استفاده از مثال های مختلف، کاربرد های آنها آموزش داده می شود. برای شروع باید بدانیم که نمودار BPMN از رخداد و فعالیت تشکیل شده

ادامه مطلب »
لینکدین

در لینکدین چطور با نظر دیگران مخالفت کنیم

در شبکه های اجتماعی اظهار نظر آزاد است. با این حال موافقت و مخالفت ما باعث دیده شدن بیشتر یک پست می شود. مهم است که بدانین در لینکدین چطور با نظر دیگران مخالفت کنیم. الگوریتم های شبکه های اجتماعی بر مبنای توجه به یک

ادامه مطلب »